| Sub Brand | |
|---|---|
| Sub Brand | ThinkPad |
| Processor Specifications | |
| Processor Generation | 12th Generation |
| Processor Family | Intel Core i5-1235U |
| Processor Speed | 3.30 Ghz up to 4.4 GHz |
| Processor Cache | 12MB |
| Number of Cores | 10 Cores - 12 Threads |
| Memory | |
| RAM Capacity | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512GB SSD M.2 |
| Storage Type | SSD |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | NVIDIA |
| Graphic Model | MX550 |
| Graphic Memory | 2GB |
| Graphic Memory Type | DDR6 |
| Graphic Memory Source | Dedicated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6" FHD |
| Display Technology | IPS 250nits Anti-glare |
| Display Resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Full-size island-style keyboard with integrated numeric keypad |
| Keyboard Backlight | No |
| Ports | 1x USB 2.01x USB 3.2 Gen 1 (Always On)1x Thunderbolt 4 / USB 4 40Gbps (support data transferPower Delivery 3.0and DisplayPort 1.4)1x HDMIup to 4K/60Hz1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| Optical Drive | NA |
| Camera | HD 720p resolution fixed focus |
| Audio | 2 x 2W SpeakersDolby® Audio™ PremiumDual Mic |
| Security | |
| Finger Print | Yes |
| Connectivity | |
| Networking | Intel AX201 11ax 2x2 + BT5.2 |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 3 |
| Battery Life | Up to 8 hrs |
649,00 د.ا
Out of stock





Select at least 2 products
to compare