| Processor Specifications | |
|---|---|
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel® Core™ i7-13620H |
| Processor Speed | Up to 4.90 GHz |
| Processor Cache | 24MB |
| Number of Cores | 10 Cores -16 Threads |
| Memory | |
| RAM Capacity | 16GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | SSD M.2 |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Model | Intel UHD Graphic |
| Graphic Memory Type | Shared Memory |
| Graphic Memory Source | Integrated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6" |
| Display Technology | IPS |
| Display Resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Arabic / English |
| Keyboard Backlight | No |
| Ports | 1x Card reader1x HDMI® 1.41x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)1x Power connector1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transferPower Delivery and DisplayPort™ 1.2)2x USB 3.2 Gen 1 |
| Optical Drive | NA |
| Camera | FHD 1080p with Privacy Shutter |
| Audio | SonicMaster with Cortana and Alexa voice-recognition support |
| Connectivity | |
| Networking | Wi-Fi® 611ax 2x2Bluetooth 5.1 |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 3 |
569,00 د.ا
Out of stock




Select at least 2 products
to compare