| Memory | |
|---|---|
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel Core i7-13650HX |
| Processor Speed | 3.70GHz up to 4.90GHz |
| Processor Cache | 24MB |
| Number of Cores | 14 Cores -20 Threads |
| RAM Capacity | 24GB |
| Memory Type | DDR5 4800 Mhz |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | NVIDIA |
| Graphic Model | GeForece RTX 3050 Boost Clock 1732MHz TGP 95W |
| Graphic Memory | 6GB |
| Graphic Memory Type | DDR6 |
| Graphic Memory Source | Dedicated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6" FHD 144Hz |
| Display Technology | IPS-Level |
| Display Resolution | 1920 x 1080 FHD 144Hz |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | White Backlit Keyboard |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 12x USB 3.2 Gen 21x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transferPower Delivery 140W and DisplayPort™ 1.4)1x HDMI® 2.1up to 8K/60Hz1x Ethernet (RJ-45)1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)1x Power connector |
| Optical Drive | NA |
| Camera | FHD 1080p with E-shutter |
| Audio | 2x 2W speaker |
| Connectivity | |
| Networking | Integrated 10/100/1000 GbE LANWi-Fi® 611ax 2x2Bluetooth® 5.1 |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 4 |
749,00 د.ا
Out of stock





Select at least 2 products
to compare