| Processor Specifications | |
|---|---|
| Processor Generation | 12th Generation |
| Processor Family | Intel Core i5-1235U |
| Processor Speed | 1.30 GHz |
| Processor Cache | 12 MB |
| Number of Cores | Deca-core (10 Core™) |
| Memory | |
| RAM Capacity | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | SSD |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Model | Intel Iris Xe Graphics Shared Memory |
| Graphic Memory Source | Integrated Shared Memory |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6" FHD |
| Display Technology | TN |
| Display Resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Chiclet Keyboard with Num-key |
| Keyboard Backlight | NO |
| Ports | 1x USB 2.02x USB 3.21x HDMI1x 3.5mm Combo Audio Jack1x DC-in1x Network (RJ-45) |
| Optical Drive | NA |
| Camera | HD Webcam |
| Audio | 2 x Speaker-2 x Microphone |
| Connectivity | |
| Networking | 802.11ac wireless LAN -Bluetooth 5.0 |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | |
329,00 د.ا
Out of stock




Select at least 2 products
to compare