| Sub Brand | |
|---|---|
| Sub Brand | Designer&Gaming |
| Processor Specifications | |
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel Core i7-13620H |
| Processor Speed | 2.30GHz up to 4.70GHz |
| Processor Cache | 24MB |
| Number of Cores | 14 Cores -20 Threads |
| Memory | |
| RAM Capacity | 16GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | NVIDIA |
| Graphic Model | RTX4050 |
| Graphic Memory | 6GB |
| Graphic Memory Type | DDR6 |
| Graphic Memory Source | Dedicated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6-inch FHD 144Hz |
| Display Technology | Value IPS-level Anti-glare display |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB |
| Keyboard Backlight | Backlit Chiclet Keyboard RGB |
| Ports | 1x RJ45 LAN port1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC2x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Optical Drive | NA |
| Camera | 720P HD camera |
| Audio | 2-speaker systemAI noise-canceling technologyDolby AtmosHi-Res certificationSupport Microsoft Cortana near field/Far field |
| Connectivity | |
| Networking | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.2 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 56WHrs 4S1P 4-cell Li-ion |
849,00 د.ا
Out of stock





Select at least 2 products
to compare