| Processor Specifications | |
|---|---|
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel® Core™ i3-1315U Processor |
| Processor Speed | up to 4.5 GHz |
| Processor Cache | 10MB |
| Number of Cores | 6 Cores - 8 Threads |
| Memory | |
| RAM Capacity | 12GB (Customized) |
| Memory Type | DDR4 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512 SSD |
| Storage Type | PCIe® NVMe™ SSD |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Model | Intel® UHD Graphics |
| Graphic Memory Type | Integrated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6" |
| Display Technology | IPS LED Backlit 60Hz refresh rate 250nits 45% NTSC color gamut Anti-glare display TÜV Rheinland-certified |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Chiclet Keyboard |
| Keyboard Backlight | No |
| Ports | "1x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x DC-in" |
| Optical Drive | NA |
| Camera | 720p HD camera ; With privacy shutter |
| Audio | "SonicMaster Built-in speaker Built-in array microphone" |
| Security | |
| Finger Print | No |
| Connectivity | |
| Networking | Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.1 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 42WHrs 3S1P 3-cell Li-ion |
| Operating System | Windows 11 |
289,00 د.ا
Out of stock





Select at least 2 products
to compare