| Processor Specifications | |
|---|---|
| Processor Generation | 12th Generation |
| Processor Family | Intel Core i3-1215U |
| Processor Speed | 3.30 GHz up to 4.40 GHz |
| Processor Cache | 10MB |
| Number of Cores | 6 Cores - 8 Threads |
| Memory | |
| RAM Capacity | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 256GB SSD M.2 |
| Storage Type | M.2 |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | Intel |
| Graphic Model | Intel® UHD |
| Graphic Memory Source | Integrated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 15.6" |
| Display Technology | Truelife LED-Backlit Display |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Full-size island-style keyboard with integrated numeric keypad |
| Keyboard Backlight | No |
| Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI 1.4b; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Audio | Dual speakers |
| Connectivity | |
| Networking | Realtek RTL8821CE-M 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 combo 8 |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 3 |
| Operation System | |
| Operation System | Windows 11 |
| General Information | |
| Warranty | 1 Year |
259,00 د.ا
Out of stock



Select at least 2 products
to compare