| Sub Brand | |
|---|---|
| Sub Brand | ThinkBOOK |
| Processor Specifications | |
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel Core i5-1335U |
| Processor Speed | 3.40GHz up to 4.70GHz |
| Processor Cache | 18MB |
| Number of Cores | 12 Cores -16 Threads |
| Memory | |
| RAM Capacity | 8GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Storage | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | M.2 SSD |
| Graphic Card | |
| Graphic Manufacturer | NVIDIA |
| Graphic Memory | 2GB |
| Graphic Memory Source | Dedicated |
| Display Specifications | |
| Display Size | 16.0" |
| Display Technology | IPS 350nits Anti-glare 100% sRGB 60Hz |
| Display Resolution | 2560x1600 2K |
| Inputs & Outputs | |
| Keyboard | Full-size island-style keyboard with integrated numeric keypad |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Ports | 1x USB 2.0 (hidden)1x USB 3.2 Gen 11x USB 3.2 Gen 1 (Always On)1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)1x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps (support data transfer Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)1x HDMI® up to 4K/60Hz1x Card reader1x Ethernet (RJ-45)1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm |
| Optical Drive | NA |
| Camera | FHD 1080p with Privacy Shutter |
| Audio | Stereo speakers 2W x2 Dolby® Atmos® |
| Security | |
| Finger Print | Yes |
| Connectivity | |
| Networking | Ethernet 100/1000M (RJ-45)WLAN + Bluetooth Wi-Fi® 6 11ax 2x2 + BT5.1 |
| Battery Specifications | |
| Battery Number of Cells | 4 |
499,00 د.ا
Out of stock





Select at least 2 products
to compare